AKTUALNOŚCI

Dziś nad ranem doszło do kolizji dwóch ciężarówek

Na drogach panują trudne warunki spowodowane opadami pierwszego śniegu, a temperatura spadająca poniżej zera sprawia, że drogi są bardzo śliskie. Dziś nad ranem doszło do kolizji dwóch ciężarówek. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Opady śniegu, który zalega na drogach sprawia, że nawierzchnia staje się śliska, a widoczność ograniczona. Takie warunki wymagają od kierowców większej koncentracji i ostrożności. Droga hamowania jest zdecydowanie dłuższa. Brak ostrożności podczas kierowania pojazdem niesie za sobą często niebezpieczne konsekwencje.

Przed godziną 5.00 na zjeździe z drogi S17 w kierunku Zamościa w miejscowości Piaski Wielkie 45-letni obywatel Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w drugi pojazd ciężarowy, który zatrzymał się z uwagi na problem z kontynuowaniem jazdy związany z oblodzeniem jezdni. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Policjanci wytyczyli objazdy.

Policja apeluje: Dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze. Pamiętajmy o kilku fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa.

  • zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, która pozwoli nam w porę zareagować i zahamować w razie potrzeby,
  • dostosujmy odpowiednią prędkość, nie zawsze ta dopuszczalna, będzie bezpieczna, szczególnie w sytuacji, gdy jezdnia będzie oblodzona i śliska,
  • nie hamujmy gwałtownie oraz nie wykonujmy gwałtownych skrętów kierownicą- łatwo wówczas wpaść w poślizg,
  • zachowajmy ostrożność i czujność w momencie zbliżania się do przejść dla pieszych ,
  • bądźmy czujni przejeżdżając w rejonie łąk lub zbiorników wodnych, a także na wiaduktach i mostach – w tych rejonach droga przeważnie jest śliska.

Ostrzeżenia dotyczą także do pieszych. Zaleca się zwiększenie ostrożności zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Pieszy powinien także zadbać o to by być widocznym, szczególnie podczas zmroku. Dlatego policjanci przypominają, o umieszczaniu w widocznych miejscach elementów odblaskowych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button