AKTUALNOŚCI

Gmina Trawniki: Dwie próby oszustwa „na wypadek”!

Tym razem oszuści dzwonili do mieszkańców gminy Trawniki, a legenda którą przedstawiali dotyczyła rzekomego wypadku, który został spowodowany przez członka rodziny z poleceniem przekazania dużej kwoty „na wykupienie” tej osoby.

Policjanci ze świdnickiej jednostki zostali powiadomieni, że na terenie gminy Trawniki doszło do dwóch prób oszustwa „na wypadek”. Do jednej mieszkanki zadzwoniła kobieta, która szlochając opowiedziała o wypadku. Sprawcą rzekomego wypadku miał być syn mieszkanki gminy Trawniki i potrzeba 200 000 złotych na wykupienie syna z opresji. Kobieta wraz z mężem zgodziła się przygotować gotówkę, po którą miał przyjechać „adwokat”. Jednak podczas trwania rozmowy do mieszkania przybyła córka, która przejęła telefon i szybko zorientowała się, że to próba oszustwa.

Drugi przypadek dotyczył kobiety, która odebrała telefon gdzie dzwoniąca rozmówczyni również płacząc przedstawiła podobną legendę o wypadku kuzyna. Oświadczyła, że potrzeba 150 000 złotych. Gdy kobieta powiedziała, że posiada tylko 5 000 złotych – rozmówczyni się rozłączyła.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button