AKTUALNOŚCI

55-latka ze Świdnika straciła 12 000 złotych

Ofiarą oszustów padła 55-letnia mieszkanka Świdnika, która uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Otrzymała telefon, gdzie polecono zainstalowanie jej aplikacji Team Viewer w celu ochrony oszczędności zgromadzonych na rachunku. W rzeczywistości kobieta zezwoliła przestępcom na dostęp do swojego konta, z którego straciła 12 000 złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się 55-letnia kobieta, która zrelacjonowała, że otrzymała telefon od osoby, która podała się za pracownika banku. Rozmówca oświadczył, że na jej rachunek zostały przelane przez oszusta pieniądze. W celu zabezpieczenia konta konieczne jest zainstalowanie aplikacji. Kobieta następnie została przełączona do operatora technicznego, który instruował ją jak ma zainstalować oprogramowanie, a także podała mu dane do logowania oraz kody BLIK. Podczas ich rozmowy do domu powrócił syn zgłaszającej, który zorientował się, że na koncie brakuje 12 000 złotych, kazał się natychmiast rozłączyć. Następnie kobieta zadzwoniła do swojego banku i zablokowała konto.

Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami. Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button