AKTUALNOŚCI

Gmina Trawniki: Spowodował kolizję i zasnął!

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, który spowodował kolizję w miejscowości Kolonia Trawniki. Mężczyzna był w takim stanie, że po zdarzeniu oczekując na przyjazd policji usnął na siedzeniu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości nawet do 60 000 złotych.

Wczoraj przed godziną 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Kolonia Trawniki. Po przybyciu na miejsce zastali uczestników zdarzenia, w tym śpiącego na fotelu kierowcy pojazdu marki Mercedes 29-letniego mieszkańca gminy Trawniki.

Jak ustalili mundurowi, 39-latka kierująca samochodem marki Nissan zauważyła, że jadący z naprzeciwka kierowca zjeżdża na jej pas ruchu. Kobieta zjechała na pobocze i się zatrzymała, jednak pomimo tego kierowca Mercedesa przodem swojego pojazdu uderzył w jej auto.

Okazało się, że 29-latek jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne powyżej 5 000 złotych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button