AKTUALNOŚCI

Ciepła szafa – podziel się ciepłem

Już trzeci rok z rzędu w Świdniku pojawiła się „szafa ciepła”. Wewnątrz znajdują się kurtki, swetry, czapki i szaliki. Każdy kto potrzebuje zimowego ubrania może zabrać nieodpłatnie z mebla dowolną część garderoby. Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest świdnicka policja oraz Centrum Usług Społecznych.
Idea stworzenia takiego miejsca wzięła się z chęci pomocy osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie mogą pozwolić sobie na zakup ciepłych ubrań. Szafa ciepła to miejsce do samodzielnej obsługi, gdzie bez skrępowania można zabrać potrzebne dla siebie rzeczy. Na bieżąco mebel jest uzupełniany o ciepłą garderobę.

Okazuje się, że pomysł zdaje egzamin. Dużo osób skorzystało już z możliwości otrzymania pomocy materialnej. Mieszkańcy Świdnika chętnie przynoszą niepotrzebne już im rzeczy, żeby te zyskały nowe życie. Szafa ustawiona jest koło Dziennego Domu Seniora w Świdniku przy ul. Wyszyńskiego 5. Każdy może pomóc i przekazać ciepłą odzież dla potrzebujących. Warunkiem jest, by była w dobrym stanie i mogła posłużyć innym. Odzież można przynosić do siedziby Centrum Usług Społecznych, a najlepiej wizytę swoją uprzedzić telefonicznie pod numerem 81 751 62 00.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button