AKTUALNOŚCI

Odblaskowa choinka kolejny raz w Świdniku

Już trzeci rok przed Urzędem Miasta w Świdniku pojawiła się wyjątkowa choinka przystrojona w odblaski. Każdy mieszkaniec miasta może sobie taki element zabrać z drzewka, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i być bardziej widocznym na drodze.

Wspólne ubieranie „odblaskowej choinki” stało się już tradycją. Przed Świętami Bożego Narodzenia przy drzewku spotykają się policjanci, pracownicy Urzędu Miasta oraz Nadleśnictwa i razem zawieszają elementy odblaskowe. W tym roku pomagały im dzieci ze świdnickich przedszkoli, które wykonały również własne ozdoby zawierające porady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Dzieci w podziękowaniu za pomoc otrzymały od Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku oraz od Zastępcy Burmistrza upominki. Pomimo niesprzyjającej pogody atmosfera była bardzo ciepła i radosna.

Dlatego też policjanci nieustannie zachęcają pieszych oraz rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają ich bezpieczeństwo. Ponadto przypominają, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button