AKTUALNOŚCI

Świdnik: Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Czujnością i zdecydowaną postawą wykazał się mężczyzna ze Świdnika, który zauważył kierowcę jadącego niezgodnie z przepisami. Gdy ten zatrzymał się na poboczu zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Okazało się, że kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj w godzinach porannych na ul. Dworcowej w Świdniku świadek zauważył kierowcę Volkswagena, który jechał lewym pasem drogowym. Następnie gdy zatrzymał się na poboczu podszedł do niego i gdy zauważył że wygląd mężczyzny wskazuje, że może być nietrzeźwy zabrał mu kluczyki i o wszystkim powiadomił policję. W tym czasie kierowca Volkswagena oddalił się z miejsca.

Gdy na miejsce dotarli policjanci zauważyli opisywanego kierowcę w odległości około 200 metrów od pojazdu. Świadek potwierdził, że to ta sama osoba, która kierowała samochodem. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Teraz odpowie za swoje zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne nawet do 60 000 złotych.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button