AKTUALNOŚCI

Dorohucza: Groźne zderzenie z łosiem

Wczoraj w miejscowości Dorohucza w gminie Trawniki, kierujący Toyotą jadąc drogą krajową numer 12 uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj. po godzinie 16:00 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się trzech pojazdów z łosiem.

Na miejsce pojechali policjanci wraz ze służbami ratowniczymi. Jak ustalili mundurowi, kierujący pojazdem marki Toyota, jadąc drogą krajową nr. 12 uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. W wyniku zderzenia zwierzę padło na przeciwległy pas ruchu, a następnie najechał na nie 41-letni kierujący pojazdem marki Audi. W wyniku najechania obróciło pojazd, po czym zderzył się czołowo z jadącym 53- letnim kierującym pojazdem Renault. Kierujący pojazdem Audi oraz Renault z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę może nagle wybiec dziko żyjące zwierzę, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność, zwolnijmy, aby mieć możliwość szybkiej, odpowiedniej reakcji. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach. 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button