AKTUALNOŚCI

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy zastosował sąd wobec 49-latka, który kompletnie pijany kierując busem do przewozu osób niepełnosprawnych spowodował wypadek drogowy. Jedna z przewożonych przez niego pasażerek, 92-latka, zmarła w szpitalu. Sprawca wypadku miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w minioną środę. 49-latek kierujący Fordem Transitem służącym do przewozu osób niepełnosprawnych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Następnie w bus uderzył pojazd osobowy marki Kia, kierowany przez 54-latka z Bydgoszczy.

Wszyscy uczestnicy wypadku, obydwaj kierujący pojazdami, 51-letnia pasażerka osobówki oraz dwie kobiety podróżujące busem w wieku 92 i 65 lat trafili do szpitali. Następnego dnia, jedna z pasażerek – 92-latka – zmarła w szpitalu.

Sprawca wypadku był kompletnie pijany, miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Po zwolnieniu ze szpitala został zatrzymany w policyjnym areszcie świdnickiej komendy.

Kierowca busa został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku zastosował wobec 49-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button