AKTUALNOŚCI

Policyjna akcja ,,Bezpieczny Maluch”

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych od 9 do 13 stycznia Policja prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczny Maluch”. Policjanci ruchu drogowego kontrolują kierujących i zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci do placówek oświatowo- wychowawczych.

W tych dniach będą prowadzone:

· kontrole kierujących pojazdami osobowymi w rejonach szkół podstawowych, przedszkoli, żłobków i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych podczas przywożenia dzieci na zajęcia edukacyjne;

· prelekcje dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego celem podnoszenia świadomości obowiązku korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania dotyczące przewożenia dzieci na podstawkach, na przednim siedzeniu pojazdu oraz kiedy zostaje zdjęty obowiązek jazdy w foteliku lub urządzeniu podtrzymującym.

Jeżeli chodzi o konsekwencje prawne i finansowe – kierujący może zostać ukarany mandatem karnym od 100 – 300 zł w zależności od czynu jakiego popełnił wraz z przypisanymi do niego punktami karnymi od 5 – 15. Drugą opcją zakończenia kontroli może być skierowanie przeciwko kierującemu wniosku o ukaranie do sądu.

źródło: KWP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button