AKTUALNOŚCI

Piaski: 20-latek zatrzymany po pościgu

Policjanci z Piask zatrzymali 20-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas pościgu staranował policyjny radiowóz oraz ogrodzenie posesji. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego samochód brak ważnych badań technicznych oraz polisy OC.

Do zdarzenia doszło w środę po północy. Policjanci podczas patrolu ulicy Chełmskiej w Piaskach zauważyli kierowcę Audi, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej, jednak ten zignorował je i zaczął uciekać. W pewnym momencie skręcił w drogę prowadzącą do posesji. Gdy droga ucieczki została mu odcięta cofnął dwukrotnie taranując znajdujący się za nim radiowóz. Następnie wjechał w ogrodzenie posesji oraz ponownie uderzył w radiowóz, a następnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Mężczyzna próbował uciekać pieszo lecz został szybko ujęty przez funkcjonariuszy i zatrzymany. Pojazd, którym kierował nie posiadał ważnych badań technicznych oraz polisy OC.

20-latek usłyszał aż cztery zarzuty: niezatrzymanie się do kontroli, niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz uszkodzenie radiowozu i ogrodzenia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny jako środek zapobiegawczy. 20-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button