AKTUALNOŚCI

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie zimowym

Między innymi o tym jak korzystać z zabaw na śniegu, czy można rzucać w auta śnieżnymi bryłami oraz czym może się skończyć wchodzenie na taflę zamarzniętej rzeki rozmawiali świdniccy policjanci z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Świdniku. Wszystko w ramach prowadzonych przez funkcjonariuszy działań „Bezpieczne Ferie 2023”.

Podziękowanie na ręce policjantów złożyli podopieczni Przedszkola Nr 2 w Świdniku. Maluchy w ten sposób okazały wdzięczność za spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. W trakcie tegorocznych ferii zimowych policjanci odwiedzając przedszkolaków przypominali jak bezpiecznie należy korzystać z zabaw na dworze oraz w miejscu zamieszkania.

Nie zabrakło też informacji o tym jak należy się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci zapewnili policjantów, że znają numer 112 i wiedzą w jaki sposób trzeba rozmawiać z operatorem numeru alarmowego. Na podstawie filmu profilaktycznego policjanci omówili z dziećmi co to znaczy być bezpiecznym na drodze, zarówno pieszo jak i w trakcie podróży autem.

Na koniec dzieci otrzymały policyjne elementy odblaskowe, które niczym odznaki mają im przypominać o bezpiecznych zachowaniach w trakcie zimy ale i nie tylko.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button