AKTUALNOŚCI

Poszukiwany listem wpadł z narkotykami

Policja zatrzymała 39-letniego mieszkańca Świdnika poszukiwanego listem gończym do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu, w którym się ukrywał zabezpieczono kolejne narkotyki. Zatrzymanie to efekt pracy kryminalnych z Wydziału d/s Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie oraz świdnickich policjantów.

Wczoraj kryminalni z Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z kryminalnymi ze Świdnika podejmowali czynności poszukiwawcze za 39-latkiem mieszkającym w Świdniku. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Świdniku celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Pomimo, iż mężczyzna dotychczas ukrywał się przed organami ścigania, policjanci ujawnili go w jego miejscu zamieszkania. 39-latek został zatrzymany.

Funkcjonariusze podejrzewając, że mężczyzna może posiadać środki narkotyczne dokonali przeszukania jego mieszkania. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W jednej z szafek kuchennych ujawnili środki odurzające w postaci suszu marihuany oraz amfetaminy.

Teraz mężczyzna oprócz odpowiedzialności wynikającej z postanowienia sądu odpowie za posiadanie środków odurzających. 39-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednocześnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KWP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button