AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy z zakazem i poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Policjanci w Siostrzytowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. Jak ustalili, kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za „kółko”, gdyż ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo jest nietrzeźwy. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego.

Wczoraj po północy policjanci z Piask w miejscowości Siostrzytów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda. Za kierownicą pojazdu znajdował się 27-letni mieszkaniec gminy Mełgiew, od którego wyczuwalna była woń alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a ponadto jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button