AKTUALNOŚCI

Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 20-26 lutego obchodzimy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Przedsięwzięcie koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości, a w akcję włączają się sądy, prokuratury, komendy policji, prawnicze samorządy zawodowe oraz organizacje pozarządowe w całej Polsce. Osoby dotknięte przestępstwem będą mogły otrzymać bezpłatną poradę.

Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw przypada w tym roku 22 lutego. Co roku w tym czasie Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ideą przedsięwzięcia, które odbywa się w dniach 20-26 lutego, jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Osoby dotknięte przestępstwem, które zgłoszą się do instytucji, będą mogły otrzymać bezpłatną poradę.

W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy. Wykaz placówek pomocowych znajduje się na stronie Funduszu Sprawiedliwości

Do błyskawicznego kontaktu służy również całodobowa ogólnokrajowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (+48 222 309 900) oraz specjalny adres e-mail: info@numersos.pl

informacje o miejscu i godzinach ich funkcjonowania punktów informacyjnych, będzie można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych instytucji, które włączą się w obchody tego przedsięwzięcia.

W akcję włączają się również jednostki Policji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku porady udzielane będą codziennie w godzinach 6:00 -22:00, natomiast w Komisariacie Policji w Piaskach codziennie w godzinach 8:00-13:00.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button