AKTUALNOŚCI

Rybczewice: Edukacja dla seniora

Członkowie Gminnego Klubu Seniora w Rybczewicach mieli wczoraj okazję posłuchać cennych rad jak nie dać się oszukać. Na ten ważny temat rozmawiali z dzielnicowym, specjalistą ds. profilaktyki społecznej oraz z Rzecznikiem Praw Konsumenta.

Wczoraj seniorzy w Rybczewicach zebrali się aby wysłuchać cennych rad o tym, jak nie dać się oszukać. Prelegentami na spotkaniu byli policjanci oraz Rzecznik Praw Konsumenta. Policjanci opowiedzieli z jakimi oszustwami najczęściej spotykają się seniorzy, jak działają przestępcy, co powinno wzbudzić szczególną czujność i jak nie dać się oszukać.

Rzecznik Praw Konsumenta uzupełnił temat przekazując między innymi informacje co robić by odstąpić od umowy oraz jak bezpiecznie zaciągać zobowiązania finansowe.

Spotkanie dodatkowo było okazją, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa seniorów na drodze. Przekazano również informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Na koniec spotkania wręczono uczestnikom elementy odblaskowe, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button