AKTUALNOŚCI

Uwaga – fałszywa informacja!

W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Policja informuje, że nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.

W ostatnich dniach obserwujemy kolejne próby podszywania się pod Policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski.

Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego z jakiego wysyłane są te wiadomości: „kryminalny@p0licja.com”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo, że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu.

Policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami. Wszystkie podejrzane wiadomości należy przekazywać do CERT Polska przez formularz: Zgłoś incydent

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button