AKTUALNOŚCI

Uważajmy na kieszonkowców!

W sobotę na świdnickim targowisku doszło do dwóch kradzieży portfeli z torebek. Dodatkowo w jednym przypadku przestępca posłużył się skradzioną kartą i wypłacił z konta pieniądze. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas robienia zakupów!

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiły się dwie mieszkanki Świdnika, które zostały okradzione. Do kradzieży doszło w sobotę na terenie targowiska miejskiego, a przestępcy zadziałali w ten sam sposób. Wykorzystując tłok oraz nieuwagę kobiet zabrali z torebek portfele wraz z zawartością. W jednym z przypadków okazało się, że kobieta w portfelu miała zapisany PIN do karty i sprawca wypłacił dodatkowo z bankomatu pieniądze w kwocie 3 000 złotych.

Do kradzieży kieszonkowej najczęściej dochodzi w dużych skupiskach ludzi, np. na targowiskach, w sklepach, a nawet podczas spaceru. Kieszonkowcy starają się wtopić w tłum i wykorzystać zamieszanie jakie mu towarzyszy. Swoim wyglądem starają się przypasować do otaczających warunków. Mogą wyglądać jak starszy pan, czekający w kolejce w sklepie czy elegancka kobieta, prowadzącą rozmowę telefoniczną. Ich pospolity, nierzucający się w oczy wygląd ma zmniejszyć czujność otaczających osób.

W kradzieży kieszonkowej istotną rolę odgrywa czas. Tylko kilka sekund wystarczy, aby niepostrzeżenie zsunąć z ramienia torebkę, wyciągnąć z kieszeni płaszcza telefon lub wysunąć ze spodni portfel.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button