AKTUALNOŚCI

Działania „TELEFON” na drogach powiatu

Policjanci ze Świdnika przeprowadzili wczoraj akcję „Telefon”. Działania te związane były z ogólnopolską akcją informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Na drodze patrz i słuchaj”. Mundurowi uświadamiają i przypominają zarówno pieszym jak i kierującym jak ważne jest obserwowanie drogi przez jej użytkowników oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

O tym, jak ważne jest obserwowanie otoczenia i skupianie się na jeździe oraz na tym co się dzieje wokół nas policjanci rozmawiali zarówno z kierującymi jak i pieszymi. Kontrole drogowe prowadzono w szczególności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi przypominali, że chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Prowadzone w dniu wczorajszym działania pod kryptonimem „Telefon”, miały na celu poprawę bezpieczeństwa i uświadomienie kierującym, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami może doprowadzić do zdarzeń drogowych. Policjanci reagowali również na wykroczenia popełniane przez pieszych, polegające główne na korzystaniu z telefonów podczas przechodzenia przez przejście.

W sumie policjanci ze świdnickiej drogówki przeprowadzili 68 kontroli drogowych. Ujawnili pięć wykroczeń popełnionych przez kierowców oraz pięć wykroczeń popełnionych przez pieszych związanych z używaniem telefonów komórkowych.

Policja przypomina, że kierowcy, którzy korzystają z telefonów podczas jazdy w sposób zabroniony muszą liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł i 12 punktami karnymi. Piesi, którzy korzystają z telefonu przechodząc przez jednię lub tory, mogą otrzymać mandat w kwocie 300 złotych.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button