AKTUALNOŚCI

Akcja Krwiodawstwa w Zespole Szkół w Piaskach

Dyrekcja Zespołu Szkół w Piaskach oraz Klub HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL- Świdnik” S.A. zapraszają do kolejnej akcji poboru krwi. Akcja odbędzie się 22 marca, w środę, w godz. 8.00 do 12.00 w budynku Zespołu Szkół w Piaskach – ul. Partyzantów 19.

„Nasza walka o życie i zdrowie dalej trwa, bo życie ludzkie to dar bezcenny. Nie możemy stać obok. Każda kropla krwi to otwarte życia drzwi. Otwórzmy nasze serca dla potrzebujących. Jest ich bardzo wielu w szpitalach, domach. Ta czerwona kropla krwi niech popłynie jak najszerszym strumieniem z naszych serc do potrzebujących tego niezastąpionego leku. Dołącz się do Nas i podaruj cząstkę siebie, swoją krew dla życia. My młodzi już krew oddaliśmy. Teraz kolej na Was.” – zachęcają organizatorzy akcji i dodają, że na oddających krew czekać będą upominki.

Pamiętajmy, że do oddania krwi należy się odpowiednio przygotować. Kilka dni przed akcją trzeba pić dużo płynów – ok. 2 l dziennie (woda soki owocowe i warzywne), nie należy pić alkoholu 2 doby przed donacją, przyjść wyspanym i wypoczętym. Ważne by wziąć ze sobą dokument tożsamości.


Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button