AKTUALNOŚCI

Fałszywe bilety na koncert

Para ze Świdnika zakupiła przez Internet od prywatnej osoby bilety na koncert muzyczny w Krakowie. Gdy dotarli na miejsce, nie zostali wpuszczeni na wydarzenie. Jak się okazało bilety były fałszywe. Policja apeluje o ostrożność przy transakcjach internetowych!

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się 49-letni mężczyzna, który poinformował, że został oszukany podczas zakupu biletów na koncert. Z jego zawiadomienia wynika, że żona mężczyzny na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie, w którym osoba prywatna oferowała do sprzedaży bilety. Para skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał im skan biletów oraz skan rzekomej transakcji podczas której zakupił te bilety z oficjalnej strony świadczącej sprzedaż wejściówek na eventy. Na wskazane konto para przelała 600 złotych.

Kiedy wybrali się na koncert do Krakowa, podczas sprawdzania biletów okazało się, że wejściówki są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie.

Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button