AKTUALNOŚCI

Fałszywe bilety na koncert

Para ze Świdnika zakupiła przez Internet od prywatnej osoby bilety na koncert muzyczny w Krakowie. Gdy dotarli na miejsce, nie zostali wpuszczeni na wydarzenie. Jak się okazało bilety były fałszywe. Policja apeluje o ostrożność przy transakcjach internetowych!

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się 49-letni mężczyzna, który poinformował, że został oszukany podczas zakupu biletów na koncert. Z jego zawiadomienia wynika, że żona mężczyzny na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie, w którym osoba prywatna oferowała do sprzedaży bilety. Para skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał im skan biletów oraz skan rzekomej transakcji podczas której zakupił te bilety z oficjalnej strony świadczącej sprzedaż wejściówek na eventy. Na wskazane konto para przelała 600 złotych.

Kiedy wybrali się na koncert do Krakowa, podczas sprawdzania biletów okazało się, że wejściówki są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie.

Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button