AKTUALNOŚCI

Oszukani przy sprzedaży internetowej

Mieszkańcy powiatu świdnickiego łącznie stracili ponad 27 tysięcy złotych! Wszystko dlatego, że kliknęli w podesłane przez rzekomych kupujących linki, które odesłały ich na fałszywe strony bankowości internetowej. Policja kolejny raz apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transakcji internetowych, o dokładne zapoznanie się z regulaminem serwisów ogłoszeniowych oraz zachowanie czujności podczas wchodzenia na przesyłane przez rzekomych kupców linki uchroni nas przed stratą pieniędzy.

Wczoraj otrzymano dwa zgłoszenia od mieszkańców powiatu, którzy padli ofiarami takich procederów. Kobieta wystawiła do sprzedaży ubrania na Vinted, natomiast mężczyzna konsolę do gier na portalu OLX. Następnie od rzekomych zainteresowanych zakupem otrzymali linki, poprzez które mieli potwierdzić otrzymanie pieniędzy.

W rzeczywistości były to linki odsyłające na fałszywe strony bankowości internetowej. Tym sposobem oszuści otrzymali dane dostępowe do ich kont. Oszukany mężczyzna stracił ponad 17 tysięcy złotych,a kobieta ponad 10 tysięcy złotych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button