AKTUALNOŚCI

Okazja czyni złodzieja

Policja apeluje do mieszkańców powiatu o zamykanie drzwi wejściowych do swoich mieszkań i domów nawet w sytuacjach, gdy przebywamy w środku. Złodziej zawsze chętnie wykorzysta nieuwagę czyniąc ją doskonałą okazją do zabrania cennych przedmiotów. Przekonała się o tym mieszkanka Świdnika, której z przedpokoju została skradziona torebka wraz z dokumentami.

Do świdnickiej komendy stawiła się 76-letnia mieszkanka Świdnika, która zgłosiła, że z przedpokoju jej mieszkania w bloku została skradziona torebka. W torebce oprócz pieniędzy znajdowały się również dokumenty. Jak oświadczyła kobieta złodziej mógł wykorzystać moment kiedy to na chwilę wyszła z mieszkania nie zamykając go.

Policjanci przypominają, że zabezpieczone mienie utrudnia działanie przestępcom. Nie stwarzajmy złodziejom okazji do tego, aby mogli w łatwy sposób dokonać kradzieży. Okres wiosenny sprawia, że chętniej będziemy także korzystać z rowerów, hulajnóg. Pamiętajmy, że pozostawiając je w miejscach publicznych czy na klatkach schodowych dobrze jest je zabezpieczyć do tego przeznaczoną linką. To samo tyczy się wózków dziecięcych.

Ponadto zwracajmy uwagę, aby zamykać na klucz swoje domy i mieszkania nie tylko jak wychodzimy, ale również gdy przebywamy w środku. Może zdarzyć się taka sytuacja, że złodziej wejdzie niezauważony i zabierze z przedpokoju cenne przedmioty takie jak portfele, torebki, klucze do samochodu czy telefon.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button