AKTUALNOŚCIŻYCIE I STYL

Piaski: Wyjątkowe powitanie najmłodszych mieszkańców gminy

Witaj Maluszku – to program inicjowany przez samorząd Gminy Piaski, który został oficjalnie rozpoczęty podczas sesji Rady Miejskiej w ubiegły piątek. Laura, Dawid, Aniela, Henryk, Ignacy, Antoni, Piotr, Zuzanna i Zofia to jego pierwsi beneficjenci.

Celem projektu jest podkreślenie wyjątkowego momentu jakim są narodziny dziecka oraz uhonorowanie nowych mieszkańców gminy. Podczas inauguracji dziewięciorgu dzieciom zostały wręczone pamiątkowe listy, wyprawki rzeczowe oraz bony pieniężne. Jak powiedział Michał Cholewa, burmistrz Piask, program Witaj Maluszku to kolejny element wpisujący się w ogólną strategię samorządu w dziedzinie polityki prorodzinnej:

„Wspólnie z Radą Miejską pragniemy docenić rolę rodziny i pogratulować odpowiedzialnej decyzji posiadania potomstwa. Ten drobny prezent w postaci świadczenia rzeczowego ma pokazać, jak ważne jest dla nas nowe pokolenie mieszkańców” – dodał.

Projekt Witaj Maluszku jest częścią szerszej inicjatywy skierowanej na rozwój i wspieranie rodzin w gminie Piaski. W ramach programu zostało już wybudowane Przedszkole i Żłobek, a także ustanowione Gminne Becikowe. W najbliższym czasie planowana jest budowa Przedszkola z oddziałem żłobka przy Zespole Szkół w Bystrzejowicach oraz rozbudowa Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Piaskach. Zdaniem burmistrza M. Cholewy, inwestycje te są bardzo ważne dla rozwoju gminy oraz dbałości o jej mieszkańców.

Mamy już gotowe dokumentacje projektowe i wkrótce rozpoczniemy prace. Wierzę, że inwestycje te przyczynią się do zwiększenia jakości życia w naszej gminie” – podkreślił. Program Witaj Maluszku jest inicjatywą, która zapewne będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Piask. Radosne uroczystości związane z narodzinami dziecka są zawsze mile widziane, a podarunki wręczane w ramach programu stanowią cenny wkład w budowanie więzi społecznych oraz dbałości o przyszłość gminy

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button