KULTURA I ROZRYWKA

Crime time w świdnickiej bibliotece

Policjantka ze świdnickiej komendy była gościem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Spotkała się tam z młodzieżą z Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania rozmawiali o tym, co w powieściach o tematyce kryminalnej jest fikcją, a co może wydarzyć się w życiu naprawdę. Policjantka opowiadała również o tym jak pracują policjanci i jakie zadania służbowe wykonują.

Wczoraj w bibliotece odbyło się spotkanie policjantki z młodzieżą, podczas którego nawiązała się dyskusja – ile wspólnego mają historie kryminalne opowiedziane w powieściach z policyjną rzeczywistością. Uczestnicy zadawali pytania jak nie paść ofiarą przestępców oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Spotkanie było również doskonałą okazją, aby młodzi ludzie dowiedzieli się jak wygląda praca w policji i jak się ją dokumentuje. Poznali podstawowe techniki ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych. Policjantka również przedstawiła jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać policjantem i jak wygląda policyjne szkolenie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button