AKTUALNOŚCI

Świdnik: Potrącenie 14-letniego rowerzysty

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w Świdniku. W przejeżdżającego rowerem przez przejazd rowerowy 14-latka uderzył kierowca samochodu osobowego. Nastolatek trafił do szpitala.

Około godziny 9.00 świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Świdniku na ul. Wyszyńskiego. Jak ustalili, 38-letni mieszkaniec Lublina poruszający się pojazdem marki Ford najechał na 14-letniego świdniczanina poruszającego się rowerem. Cyklista przejeżdżał przez ulicę jadąc po drodze dla rowerów. Badanie wykazało, że kierujący byli trzeźwi. 14-latek został zabrany z miejsca zdarzenia karetką pogotowia do szpitala. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policja przypomina – rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdów dla rowerów kierowcy powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi, czy rowerzyści.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button