AKTUALNOŚCI

Wybierasz się na koncert? Uważaj na fałszywe bilety!

20-latka ze Świdnika zamieściła na portalu społecznościowym ogłoszenie, że jest zainteresowana zakupem biletów na koncert znanego zespołu. Odezwała się do niej osoba, która zaproponowała odsprzedaż biletów. Z zakupionymi wejściówkami wybrała się na koncert do Warszawy. Niestety przy wejściu okazało się, że podrobiony jest kod kreskowy. Tym sposobem straciła 600 złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawiła się 20-letnia kobieta, która poinformowała, że została oszukana podczas zakupu biletów na koncert. Z jej zawiadomienia wynika, że na portalu społecznościowym dodała ogłoszenie, że jest zainteresowana zakupem biletów na koncert zagranicznej grupy muzycznej.

Odezwała się do niej osoba, która zaproponowała odsprzedaż dwóch biletów za kwotę 600 złotych. W toku wymiany korespondencji na komunikatorze omówili szczegóły transakcji. Kobieta dokonała przelewu na wskazany rachunek i na maila otrzymała dwa bilety z kodami kreskowymi. Bilety te wyglądały łudząco podobnie do oryginalnych. Gdy wybrała się na koncert do Warszawy nie została wpuszczona na wydarzenie, gdyż okazało się, że wejściówki nie figurują w systemie.

Policja apeluje o ostrożność przy transakcjach internetowych. Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button