AKTUALNOŚCI

Policjanci debatowali z uczniami o przemocy rówieśniczej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku kontynuując działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo młodzieży zorganizowali debatę społeczną. Debata poświęcona była przemocy rówieśniczej, a odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Świdniku.

Prelegentami debaty byli policjanci, pedagog i psycholog szkolny oraz kurator sądowy. Młodzież dowiedziała się, co to jest przemoc, jakie formy może przybrać i jakie są konsekwencje stosowania przemocy zarówno u ofiary jak i sprawcy jej stosowania. Głos zabrał również Dyrektor szkoły, Starosta Świdnicki oraz uczniowie.

Młodzież zadawała także pytania prelegentom debaty i dyskutowała o problemach związanych z głównym zagadnieniem. Na spotkaniu przekazano również informacje na temat narzędzi ułatwiających kontakt z Policją tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda.

Na koniec uczestnicy debaty wypełnili ankiety, z których Policja będzie mogła wywnioskować jaki odbiór miało to spotkanie oraz jakie tematy w odczuciu uczestników powinny był poruszane na tego typu spotkaniach.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button