AKTUALNOŚCI

Policjanci wspierani przez przedszkolaków w akcji edukacyjnej

Na Dzień Matki policjanci wraz z przedszkolakami zorganizowali akcję profilaktyczną. Wspólnie zatrzymywali do kontroli uczestników ruchu drogowego, wręczali im drobne upominki oraz rozmawiali na temat bezpieczeństwa. W tak ważnym dniu słowa wypowiadane przez dzieci w kwestii bezpieczeństwa mają wyjątkowy wydźwięk.

Policjantów ze świdnickiej komendy wraz z przedszkolakami Przedszkola Integracyjnego nr 5 w Świdniku można było dziś spotkać na alei Armii Krajowej w Świdniku. Zorganizowali tam wspólne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Razem zatrzymywali do „kontroli” pieszych, kierujących pojazdami oraz rowerami i edukowali ich z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze oraz wręczali własnoręcznie zrobione upominki. Przy okazji wszystkim paniom, które są mamami składali piękne życzenia.

Dzieci również miały okazję do porozmawiania z policjantami. Dowiedziały się jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, w jaki sposób i kiedy należy ich używać. Otrzymały także na pamiątkę odblaski oraz książeczki edukacyjne.

źródło: Policja Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button