AKTUALNOŚCI

Zobaczyli jak wygląda praca policjantów

Wczorajszy dzień otwarty w świdnickiej komendzie wypełniony był wieloma atrakcjami dla odwiedzających. Zainteresowani nie tylko mogli dowiedzieć się jakie wymogi i kryteria należy spełnić, aby zasilić szeregi naszej formacji i jak wygląda proces rekrutacji, ale również mogli zwiedzić gmach świdnickiej jednostki i porozmawiać z policjantami z różnych wydziałów.

Na wszystkie osoby zainteresowane pracą w Policji czekało stoisko, gdzie dowiedzieć się można było wszystkiego na temat związany z rekrutacją. Dodatkowo umówione wcześniej grupy zorganizowane miały możliwość wejść na teren jednostki i przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca policjantów oraz uzyskać odpowiedzi na pytania.

Każda z grup miała zorganizowaną pogadankę z przewodnikiem psa służbowego. Policjant opowiadał czym się zajmuje i na czym polegają jego codzienne obowiązki. Dla każdego gratką był pokaz posłuszeństwa psa oraz pokazanie jaka jest silna więź pomiędzy policjantem, a jego czworonożnym kompanem.

Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z policjantami ze świdnickiej drogówki i przy okazji zobaczyć jakimi pojazdami pełnią służbę.

Grupy wchodziły również do budynku komendy, gdzie oglądali pomieszczenia służbowe w tym pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Na koniec odwiedzin udawali się do świetlicy i tam poza obejrzeniem filmu ukazującego ślubowanie, szkolenie policjantów oraz ich pracę – rozmawiali z dzielnicowymi, oficerem prasowym, technikiem kryminalistyki oraz ze specjalistą do spraw nieletnich. Policjanci zademonstrowali akcesoria, którymi posługują się w swojej pracy i zdradzili ciekawostki związane ze swoją pracą. Uczestnicy oglądali również broń jaka dysponuje Policja.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button