AKTUALNOŚCI

Gmina Mełgiew: Bezpłatny transport dla osób potrzebujących

Od początku maja w gminie Mełgiew fukcjonuje bezpłatny transport dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. To tzw. taksówka społeczna – bus, który wykonuje indywidualną usługę „door to door”, czyli transport od drzwi do drzwi.

Usługa jest świadczona nieodpłatnie dla pełnoletnich mieszkańców gminy Mełgiew z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności dla osób z niepełnosprawnością ruchową lub inną niepełnosprawnością utrudniającą poruszanie się lub cierpiącą na inne nieorzeczone przypadłości utrudniające poruszanie się, np. ze względu na wiek.

Z transportu można skorzystać na potrzeby aktywizacji społeczno-zawodowej, edukacyjne lub zdrowotne.

-Po pierwszym tygodniu funkcjonowania takiego transportu można powiedzieć, że zainteresowanie taką możliwością jest dość duże, bus kursuje codziennie, natomiast nie jest to jeszcze pełne wykorzystanie możliwości – informuje Dariusz Młynarczyk, pracownik UG Mełgiew – Nie ma potrzeby rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, jednak oczywiście im wcześniej zostanie zgłoszona potrzeba transportu, tym większa szansa, że bus będzie w danym terminie dostępny – dodaje.

Gminny bus funkcjonuje w godzinach 7.00 – 19.00 w dni powszednie oraz 9.00 – 19.00 w weekendy. Wykonuje trasy do 25 km od miejsca zamieszkania.

reklama reklama

Każdy potrzebujący wsparcia mieszkaniec gminy może liczyć na pomoc kierowcy w przemieszczeniu się z samochodu do miejsca docelowego i z powrotem.

Usługę można zamówić:

-telefonicznie: (81) 46 05 701

-e-mailem: door@melgiew.pl

Realizacja projektu finansowana jest w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego wartość to 392 143,75 zł.

Gmina Mełgiew jeszcze w grudniu ubiegłego roku podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie projektu. Będzie on realizowany do września 2022 r.

Szczegóły

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button