AKTUALNOŚCI

Kolejna akcja oddawania krwi w Mełgwi!

Początek czerwca jest czasem kiedy planujemy już wakacje. Krwiodawcy z PZL-Świdnik nie będą odpoczywać. Są świadomi, że w tym trudnym okresie dochodzi do wielu wypadków, w wyniku których zagrożone jest życie ludzkie. Aby je uratować potrzebna jest krew.

-Nie da się jej wyprodukować, a tylko człowiek może ją podarować drugiemu. Stąd nie patrząc na okres wakacyjny organizujemy kolejną akcję oddawania krwi, tym razem w Mełgwi – zaprasza Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im.Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy „ PZL-Świdnik „ S.A.

Krwiodawcy wraz z Władzami Gminy Mełgiew i RCKiK w Lublinie zapraszają na kolejną akcję już 6 czerwca. Ambulans będzie oczekiwał na chętnych przed Urzędem Gminy w godz. od 8.30 do 14.00.

-Nie bójmy się oddawać krwi. Bezpieczeństwo naszych dawców zapewnia m.in. wstępna preselekcja poprzez pomiar temperatury, badanie wstępne, sprzęt ochrony osobistej, jednorazowy sprzęt do donacji oraz częsta dezynfekcja – zachęca Andrzej Słotwiński.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie się z dokumentem tożsamości / dowód osobisty lub prawo jazdy/. Osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny mieć przy sobie dowód tożsamości, być wypoczęte i po spożytym śniadaniu. Nie należy spożywać dzień wcześniej alkoholu.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button