Za nami Mistrzostwa Europy Kadetów Starszych i Juniorów w Kickboxingu w Budvie (Czarnogóra). W turnieju wystartowało 1163 zawodników z 39 krajów. Rywalizacja odbywała się w formułach: Pointfighting, Light Contact, Kick Light, Full Contact i Low Kick.
W kadrze Polski znalazł się zawodnik LKSW Dan Świdnik – Paweł Wilczopolski, który rywalizował wśród kadetów starszych, do 69 kg. W formule pointfighting, w ćwierćfinale, uległ niestety doświadczonemu Niemcowi – Miguelowi Rieslingowi, ale powetował to sobie w formule light-contact, gdzie w pięknym stylu, przed czasem, pokonał w ćwierćfinale zawodnika greckiego – Konstantinosa Bourasa.
W półfinale świdniczanin spotkał się z zawodnikiem rosyjskim – Arturem Tazhetdinovem i po zaciętej walce uległ mu niejednogłośną decyzją 1:2, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy. Warto dodać, że jego rywale w obu kategoriach zdobyli złoto. Gratulujemy!
Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli w czarnogórskiej Budvie aż 71 medali, w tym 13 z najcenniejszego kruszcu
Medale reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy w Budvie:
Light Contact
Juniorzy (trener Tomasz Janowicz), 6 medali (2-3-1)
złoto
-60kg Michelle Maier ( Jurajska Akademia Sportu Łazy)
+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra)
srebro
-84kg Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz)
-89kg Jakub Płachta (KS Centrum Tang Soo Do Pionki)
+94kg Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra)
brąz
-69kg Michał Błotnicki (A&W Team Obrowo)
Kadeci (trenerzy Agnieszka Turchan, Zenon Pawlikowski), 6 medali (0-0-6)
brąz
-37kg Szymon Piłka (Jurajska Akademia Sportu Łazy)
-42kg Olaf Laskowski (KKS Sporty Walki Poznań)
-69kg Bartosz Stańczyk (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo)
-69kg Paweł Wilczopolski (DAN Świdnik)
-60kg Kinga Nowakowska (SKF Boksing Zielona Góra)
+65kg Żaneta Stenka (GOSRiT Luzino)
Kick Light
Juniorzy (trenerzy Bolesław Nowak, Grzegorz Engel), 8 medali (3-4-1)
złoto
-60kg Julia Stasiuk (KKPN Bałtyk Koszalin/ KKS Sporty Walki Poznań)
+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra)
-94kg Igor Szkodny (Gliwicki Klub Walk Wschodnich Najemnik Gliwice)
srebro
+70kg Wiktoria Ziober (C.S.E. Sparta Chrzanów)
-69kg Szymon Gaczyński (KSW Szczecinek)
-84kg Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz)
+94kg Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra)
brąz
-79kg Piotr Sieliwoniuk (KS X Fight Piaseczno)
Kadeci (trenerzy Rafał Mazurowski, Cecylia Pudlicka), 10 medali (1-4-5)
złoto
+69kg Sebastian Jędraś (KS X Fight Piaseczno)
srebro
-55kg Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo)
-37kg Konrad Wiśniewski (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
-63kg Oskar Ciepłuch (KS Piechotka Team Zalewo)
-69kg Bartosz Sikora (Center-Team Odolanów)
brąz
-47kg Xavier Rzeszut (KS Sporty Walki Piła)
-37kg Klaudia Mikołajewska (KS Sporty Walki Piła)
-60kg Aniela Misiaczyk (KS Polonia 1912 Leszno)
-65kg Julia Kamińska (CSW Champion Lubawa)
+65kg Oliwia Perwińska (SKF Boksing Zielona Góra)
Pointfighting
Juniorzy (trener Rafał Karcz), 1 medal (0-1-0)
srebro
-60kg Michelle Maier (Jurajska Akademia Sport Łazy)
Kadeci (trenerzy Emilia Szabłowska, Mateusz Dylawerski), 5 medali (0-0-5)
Brąz
-42kg Kacper Szymczuk (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)
-57kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów)
-42kg Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa)
-60kg Wiktoria Lendzion (Top Team Poland)
+65kg Żaneta Stenka (GOSRiT Luzino)
K-1 (trenerzy Maciej Domińczak, Tomasz Szczepaniuk), 9 medali (2-2-5)
Juniorzy starsi
złoto
-70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk)
srebro
-60kg Zuzanna Kusiak (Stowarzyszenie Wiśniewski kick-boxing Piaseczno-Łoziska)
brąz
-71kg Szymon Kałużny ( Striker Turek)
-81kg Jan Kuczmaja (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)
-52kg Julia Wojtan ((KS Dragon Starachowice)
-48kg Natalia Matusz (Oświęcimski Klub Karate)
Juniorzy młodsi
złoto
-56kg Zuzanna Topór (Max Boxing Klub)
srebro
-52kg Wiktoria Przybylska (KS Pretorium Poznań)
brąz
-48kg Agata Durczyńska (KS Pretorium Poznań)
Low Kick (trenerzy Tomasz Szczepaniuk, Maciej Domińczak), 10 medali (2-3-5)
Juniorzy starsi
złoto
-60kg Julia Marciniak (KSW Szczecinek)
srebro
-60kg Julia Niewiadomska (Gladiator Binczarowa)
-75kg Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy)
brąz
-86kg Aleksander Kowalczyk (Striker Turek)
-48kg Julia Marciniak (Łaski Klub Sztuk Walki)
Juniorzy młodsi
złoto
-52kg Zuzanna Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushin Rawa Mazowiecka)
srebro
-67kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy)
brąz
-60kg Oliwia Głodek (Max Boxing Klub)
-51kg Jakub Pawelczak (KS Pretorium Poznań)
+81kg Daniel Jurzyk (TKKF Ognisko Siedlce)
Full Contact (trener Włodzimierz Trzeciak), 16 medali (3-7-6)
Juniorzy starsi
złoto
Oliwia Ściągaj (KS X Fight Piaseczno)
srebro
-52kg Gabriela Migda (UKS „Evan” Nowy Sącz)
-70kg Joanna Mucha (Gladiator Binczarowa)
+70kg Oliwia Mielczarek (KS AZS AWF Warszawa)
-67kg Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
-91kg Piotr Glegoła ( Radomski Klub Kickboxingu „Kick-Sport”)
brąz
-60kg Oskar Sobański ( KO Gym Świebodzice)
-75kg Bartosz Papierz (KKT Bałtyk Koszalin)
-81kg Jan Matyjaszczyk (KS Prosna Kalisz)
-86kg Bartosz Grudziński (KS Prosna Kalisz)
-48kg Natalia Zarzycka (KSW Łuków)
Juniorzy młodsi
złoto
+60kg Barbara Skrzypczak (KKS Sporty Walki Poznań)
-60kg Mieszko Siemiątkowski (Sekcja Kickboxingu Zamek Expom Kurzętnik)
srebro
-54kg Max Kowanek (KS Polonia 1912 Leszno)
+81kg Olaf Pera (KS Ziętek Team Kalisz)
brąz
-67kg Szymon Romaniszyn (KS Dragon sekcja Gorzów Wielkopolski)
Źródło: LKSW Dan Świdnik/Polski Związek Kickboxingu