Dotąd strach było przejeżdżać przez most w Stryjnie Pierwszym, bo jego konstrukcja była w fatalnym stanie technicznym. Dziś Gmina Rybczewice może pochwalić się nowym przejazdem.

most przed remontemNa początku lata br. Gmina Rybczewice postanowiła zamknąć most w miejscowości Stryjno Pierwsze. Głosy zaniepokojonych mieszkańców wzbudziły bowiem obawy przed grożącym niebezpieczeństwem jego stanem technicznym.
Ekspertyza potwierdziła te obawy, a nawet wykazała, że most wymaga gruntownej naprawy. Reakcja Gminy była natychmiastowa.
Niezwłocznie zlecono opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysów niezbędnych robót.
Udało się zabezpieczyć z budżetu Gminy niezbędne środki finansowe na modernizacje mostu. W drodze przetargu, wyłoniono firmę, która takie prace wykonała. Obiekt kosztował Gminę 139 794,67 zł.

Zmodernizowany most, o nośności 10 ton, oddano już do użytku.

 


D.C.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/most-po-remoncie-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/most-po-remoncie-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIElżbieta Masicz,Gmina Rybczewice,Stryjno Pierwsze
Dotąd strach było przejeżdżać przez most w Stryjnie Pierwszym, bo jego konstrukcja była w fatalnym stanie technicznym. Dziś Gmina Rybczewice może pochwalić się nowym przejazdem. Na początku lata br. Gmina Rybczewice postanowiła zamknąć most w miejscowości Stryjno Pierwsze. Głosy zaniepokojonych mieszkańców wzbudziły bowiem obawy przed grożącym niebezpieczeństwem jego stanem technicznym. Ekspertyza...