AKTUALNOŚCISPONSOROWANETURYSTYKA

Wyspy Kanaryjskie. Co warto o nich wiedzieć?

Wyspy Kanaryjskie traktowane są jako wspólny kierunek wakacyjnych wojaży. Tymczasem każda z nich jest inna. Różnice są tak duże, że nie zawsze można znaleźć wspólny mianownik. Wybierasz się na Kanary? To musisz wiedzieć o najbardziej popularnych wyspach.

Teneryfa

Jeśli wybieramy się na Wyspy Kanaryjskie na wakacje all inclusive 2024, zwykle jako pierwsza przychodzi na myśl Teneryfa. Nic dziwnego, bo to najpopularniejsza ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, ale też trzeba sprawiedliwie dodać – najbardziej zatłoczona. Czaruje plażami z czarnym piaskiem, egzotyczną roślinnością i bardzo dobrym przygotowaniem na przyjęcie turystów. Zwykle wybierają ją rodziny z dziećmi.

Gran Canaria

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich 2024 na Gran Canarii? O tak! Gratka dla wszystkich, którzy kochają delfiny, bo to właśnie tu znajduje się delfinarium.

Gran Canaria słynie z endemicznej roślinności, mamy tu Dolinę Tysiąca Palm i słynny wąwóz Guayadeque. Jest też bardzo ciekawy rezerwat wydm.

Fuerteventura

Wyspa z krajobrazem księżycowym, tak zwykle się ją określa. Nad brzegiem oceanu zielona, wewnątrz pustynna. Wieją tu silne wiatry, stąd na Fuerteventurę przybywają turyści uwielbiający surfing i kitesurfing, a także off road, kolarstwo pustynne i safari.

Dlaczego Fuerteventura nie jest zielona? Odpowiedź jest dość prosta. Leży stosunkowo blisko Sahary i jest stale zasypywana przez przywiewany z niej piasek.

Lanzarote

Wyspa stożków wulkanicznych i luksusowych hoteli. Można porównać ją z grecką Santorini. Jest tu elegancko, dostojnie i na pewno spokojniej niż na Teneryfie i Gran Canarii. Na chętnych czekają trasy piesze i rowerowe, zachęcające do zwiedzania wyspy z dala od jej brzegów. Można też wybrać inaczej i udać się na jedną z czystych i bardzo zadbanych plaż, przy których znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego i szkoły sportów wodnych.

La Gomera

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich 2024 można spędzić też na La Gomerze, o ile komuś nie przeszkadza brak piaszczystych plaż i typowo turystycznych atrakcji. Za największą uznaje się dom Krzysztofa Kolumba.

La Gomera jest niezwykła, na tle swoich sióstr wydaje się wręcz dziewicza. Rocznie przybywa tu zaledwie nieco ponad dwa tysiące turystów. Jest cicho, bardzo zielono, czas płynie wolniej. Przeglądając oferty Wyspy Kanaryjskie last minute, warto przychylnym okiem spojrzeć właśnie na La Gomerę.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button