AKTUALNOŚCI

Świdnik: Kolejne uderzenie w narkobiznes

Ponad kilogram narkotyków zabezpieczyli policjanci od dwóch mieszkańców Świdnika. Amfetaminę i ziele konopi innych niż włókniste mundurowi odnaleźli w jednym z garaży na ternie miasta. Do sprawy zatrzymali 33 i 44 – letnich mężczyzn. Obaj trafili już do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzut przygotowania do uczestnictwa w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej oraz środków odurzających usłyszeli dwaj mieszkańcy Świdnika w wieku 33 i 44 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani po tym jak w ich garażu policjanci odnaleźli ponad kilogram narkotyków. Mundurowi również zabezpieczyli znalezioną u nich gotówkę.

Sąd Rejonowy Lublin Wschód z siedzibą w Świdniku na wniosek Prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

To było kolejne, w przeciągu kilku dni zatrzymanie związane z narkotykami na terenie Świdnika. Poprzednie miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

20 stycznia świdnicka policja poinformowała o tym, że do 12 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Lublina w wieku 26, 28 i 29-lat, którzy posiadali oraz wprowadzali do obrotu znaczną ilość środków odurzających. Narkotyki zostały odnalezione i zabezpieczone przez świdnickich kryminalnych w jednym z garaży na terenie Świdnika oraz w ich mieszkaniu. W sumie operacyjni zabezpieczyli ponad 11 kg substancji psychotropowych i środków odurzających. Wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku podczas realizacji materiałów operacyjnych ustalili, że w jednym z garaży na terenie Świdnika mogą być przechowywane narkotyki. Ich ustalenia potwierdziły się, gdy 28 i 29-latek przyjechali do garażu. Operacyjni w ich obecności przeszukali pomieszczenia i odnaleźli w sumie ponad 11 kg marihuany i mefedronu. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzn, gdzie odnaleźli kolejne porcje narkotyków oraz zatrzymali znajdującego się tam 26-latka. Ponadto okazało się, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn jest poszukiwanych.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Wczoraj sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button