AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

KORONAWIRUS JUŻ W ŚWIDNIKU!- AKTUALIZACJA

Jak pisaliśmy wcześniej w powiecie świdnickim jest, na chwilę obecną tj. 26 marca, JEDEN potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Zakażony został mężczyzna-mieszkaniec Świdnika, w przedziale między 41 – 60 lat. Jego stan nadal określany jest jako średni.

Informację potwierdziła nam Agnieszka Strzępka– rzeczniczka prasowa Wojewody Lubelskiego. Nadal jednak ustalane jest źródło jego zakażenia. Według informacji (stan na 26 marca). jakie otrzymaliśmy od rzecznik, w powiecie świdnickim jest obecnie 136 osób poddanych kwarantannie, zaś 91 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Z kolei rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Magdalena Smolińska-Kornas przekazała, że:

Rodzina zakażonego mężczyzny została, na mocy decyzji administracyjnej, objęta kwarantanną, jej członkowie poddani zostaną również testom na koronawirusa. Powiatowy Inspektor Sanitarny prowadzi obecnie czynności mające na celu ustalenie z kim miał styczność zakażony mężczyzna. Wszyscy, którzy zostaną zakwalifikowani jako narażeni na zachorowanie, zostaną objęci kwarantanną. Są to standardowe procedury w takiej sytuacji.” Dodaje również, że obecnie w województwie lubelskim robionych jest około 150 testów na koronawirusa na dobę.

Kim jest chory mężczyzna?

W przestrzeni publicznej- w komentarzach na profilach społecznościowych, a nawet w SMS-ach przekazywanych sobie przez mieszkańców Świdnika- pojawiła się NIEOFICJALNA informacja dotycząca tego, gdzie pracował zarażony mężczyzna. Podkreślamy, że są to jedynie, nigdzie nie potwierdzone, spekulacje.

„Jako jednostka nie jesteśmy upoważnieni do tego, aby upubliczniać dane na temat tożsamości czy wykonywanego przez tego pacjenta zawodu. Mężczyzna nie wyraził na to zgody, a my musimy uszanować jego decyzję.„- skomentowała te informacje M. Smolińska-Kornas.

O rozwoju sytuacji w powiecie świdnickim, w związku z koronawirusem, będziemy powiadamiać Państwa na bieżąco, przekazując jedynie zweryfikowane informacje z pewnych i oficjalnych źródeł. Prosimy, by nie powielać nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji. Takie spekulacje mogą przynieść niestety więcej szkody niż pożytku dla mieszkańców naszego powiatu.

#ZOSTAŃWDOMU

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie uczula również byśmy byli świadomi, że nie każda osoba, która np. stoi za nami w kolejce w sklepie może nas zarazić koronawirusem. Dodaje również,że aby doszło do zarażenia bezpośrednio od drugiej osoby częstotliwość bliskiego kontaktu musi trwać około 15 minut lub nastąpić wymiana płynów.

Najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia koronawirusem jest unikanie wychodzenia z domu oraz stosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez jednostki sanitarne czy oficjalne komunikaty- link.

Zachęcamy wszystkich by pozostali w domach i ograniczyli wychodzenie do niezbędnego minimum.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button