AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

PILNE: KORONAWIRUS W ŚWIDNICKIM URZĘDZIE PRACY!

AKTUALIZACJA z godz. 11.55: Na kwarantannie już 69 osób, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Więcej na ten temat tutaj.

AKTUALIZACJA z godz. 11.12: Jak podaje Lubelski Urząd Wojewódzki, obecnie ustalany jest sposób zakażenia koronawirusem potwierdzonego dziś przypadku mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego. Jego stan, jak i wszystkich 8 potwierdzonych przepadków z województwa lubelskiego, jest określany jako dobry bądź bezobjawowy.

Ponadto jak możemy przeczytać na samorządowym portalu Gminy Miejskiej Świdnik, w związku z zakażeniem w Powiatowym Urzędzie Pracy w jednostce trwają badania pracowników. Na kwarantannę zostało skierowanych do tej pory już 5 osób ze starostwa powiatowego w Świdniku oraz 7 z Urzędu Miasta w Świdniku. Cały czas czekamy na kolejne informacje z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie.

Według już oficjalnych informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdniku stwierdzony został przypadek zakażenia koronawirusem. Nieoficjalnie wiadomo, że chorym ma być prawdopodobnie dyrektor jednostki. W związku z tą sytuacją PUP, który od ubiegłego tygodnia był czynny dla interesantów, jest obecnie zamknięty do odwołania. Taka informacja pojawiła się już na profilu społecznościowym jednostki i na drzwiach urzędu. To, że zakażenie faktycznie zostało stwierdzone w PUP potwierdziła nam Rzecznik Prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas:

Wyniki dotyczące potwierdzenia zakażenia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdniku pojawiły się wczoraj w nocy. Obecnie jesteśmy w trakcie ustalania kontaktów zakażonej osoby. Po analizie będziemy kierować osoby, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym na kwarantannę.”– rzeczniczka dodaje, że szczegółowe informacje będą znane jeszcze dziś przed południem.

Z tego, co udało nam się udało ustalić, drogą nieoficjalną, w związku z zakażeniem w PUP, kwarantanną zostali objęci m.in. starosta oraz sekretarz powiatu świdnickiego. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco, w miarę spływania kolejnych informacji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button