SPONSOROWANE

Jak wybrać odpowiednią odzież ochronną dla różnych branż?

Wybór odpowiedniej odzieży ochronnej jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pracowników w różnych branżach. W firmie Elis rozumiemy, jak ważne jest dostosowanie ochrony do specyficznych potrzeb i zagrożeń charakterystycznych dla każdego środowiska pracy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przemysł budowlany, chemiczny, czy branżę elektroniczną, u nas znajdziesz szeroki asortyment odzieży ochronnej, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Sprawdź, jak odpowiednia odzież ochronna może zmienić poziom bezpieczeństwa w Twojej branży. 

Co to jest odzież ochronna i czym różni się od odzieży roboczej? 

Odzież ochronna, będąca środkiem ochrony indywidualnej (ŚOI), musi spełniać określone normy, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa użytkownikom. Rozporządzenie  UE 2016/425 wskazuje, że wszystkie elementy odzieży ochronnej powinny być zgodne z normą PN-EN ISO 13688. Norma ta określa ogólne wymogi dotyczące projektowania odzieży ochronnej, uwzględniając aspekty takie jak bezpieczeństwo użytkowania, dopasowanie do ciała, ergonomię, a także specyficzne potrzeby związane z różnymi rodzajami zawodów. Aby odzież mogła być uznana za zgodną z normą, jej właściwości muszą zostać zweryfikowane poprzez badania i certyfikację przeprowadzoną przez niezależne jednostki.

W odróżnieniu od odzieży roboczej, odzież ochronna jest zaprojektowana specjalnie do ochrony użytkownika przed potencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia i życia, takimi jak substancje chemiczne, ekstremalne temperatury czy ryzyko mechaniczne.  Odzież robocza ma za zadanie wyłącznie zastąpić lub chronić osobiste ubranie pracownika przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem w mniej niebezpiecznych warunkach. 

W jakich branżach niezbędne jest używanie odzieży ochronnej?

Aby skutecznie chronić przed specyficznymi ryzykami zawodowymi, stosuje się różne typy odzieży ochronnej, w zależności od charakteru pracy i rodzaju zagrożeń:

  • Odzież o intensywnej widzialności. Niezbędna dla pracowników sektora budowlanego, drogowego oraz innych, w których istotne jest, aby byli oni wyraźnie widoczni dla siebie nawzajem i dla osób postronnych.
  • Odzież dla spawaczy i trudnopalna. Kluczowa dla osób pracujących w warunkach narażenia na iskry i wysoką temperaturę, chroni przed ryzykiem oparzeń i pożaru.
  • Odzież chroniąca przed zimnem. Wymagana w branżach takich jak rybołówstwo, rolnictwo czy budownictwo, gdzie praca odbywa się na zewnątrz w niskich temperaturach. Zapewnia ochronę przed wyziębieniem.
  • Odzież multiochronna. Stosowana w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i przy eksploatacji zasobów naturalnych. Łączy ochronę przed substancjami chemicznymi, wysoką temperaturą i innymi zagrożeniami.
  • Odzież kwasoodporna/chemoodporna. Niezbędna dla pracowników przemysłu chemicznego, laboratoriów oraz miejsc, gdzie istnieje ryzyko kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Gwarantuje ochronę przed oparzeniami chemicznymi.
  • Odzież antyelektrostatyczna i ESD. Wymagana w branżach elektronicznej i petrochemicznej, gdzie konieczna jest ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogą prowadzić do uszkodzeń sprzętu lub ryzyka wybuchu.

Kompleksowa usługa wynajmu odzieży ochronnej w Elis

Elis oferuje kompleksową usługę wynajmu odzieży ochronnej . Usługa ta jest zaprojektowana, aby ułatwić i usprawnić zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w Twojej firmie. Rozumiemy, jak czasochłonne może być zarządzanie odzieżą ochronną, dlatego oferujemy nie tylko ich zakup i magazynowanie, ale także specjalistyczne doradztwo w doborze najodpowiedniejszych produktów. Nasi profesjonalni konsultanci sprzedaży są gotowi zaproponować rozwiązania szyte na miarę potrzeb Twojej firmy, zapewniając, że otrzymasz odzież, która najlepiej odpowiada specyfice Twojego biznesu.

Kładziemy duży nacisk na ekologiczność i wysoką jakość naszych usług pralniczych. Proces prania w Elis jest nie tylko wyspecjalizowany, ale również przyjazny dla środowiska, co pozwala nam na utrzymanie najwyższych standardów czystości odzieży przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko. Regularne kontrole jakości na każdym etapie czyszczenia gwarantują, że odzież ochronna zawsze spełnia wymagania bezpieczeństwa.

Zdając sobie sprawę z różnorodności potrzeb naszych Klientów, Elis oferuje elastyczność w zakresie regularnego odbioru i dostawy. Dostosowujemy częstotliwość wymian odzieży do specyfikacji i preferencji Twojego biznesu, co pozwala na maksymalizację efektywności i wygody korzystania z naszych usług.

Dodatkowo, zapewniamy dostęp do naszej elektronicznej platformy Klienta MyElis, która umożliwia łatwy wgląd we wszystkie etapy świadczonej przez nas usługi. W Elis podchodzimy indywidualnie do każdego Klienta, oferując wsparcie w oszacowaniu zapotrzebowania i doborze odpowiedniego asortymentu, który w pełni zaspokoi oczekiwania i potrzeby Twojej firmy.

Wybierając Elis jako swojego partnera w zakresie wynajmu odzieży ochronnej, zyskujesz nie tylko jakość i bezpieczeństwo, ale także czas i spokój umożliwiające skupienie się na kluczowych aspektach rozwoju Twojego biznesu.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button