Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 29- letniemu mieszkańcowi gminy Siedliszcze, za kradzież pompy wodnej, wartej blisko 25 tys. zł.
Do kradzieży doszło w miejscowości Dorohucza. Z ustaleń policji wynika, że w nocy ze środy na czwartek sprawca skradł pompę wodną o wartości około 25 tysięcy złotych.
W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze dotarli do mieszkańca gminy Siedliszcze, który przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. W kradzieży 29- latkowi pomagali koledzy. Mieszkańcy Rejowca Fabrycznego, 20- latek wspólnie z 22-letnim znajomym  pomogli skradzioną pompę rozmontować i sprzedać część jej elementów w punkcie skupu złomu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt, jednakże w stanie nienadającym się już do dalszej eksploatacji.Za kradzież sprawcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Karą w takiej samej wysokości zagrożona jest pomoc w zbyciu skradzionego mienia.

 

 

D.C.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/policja-1024x598.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/policja-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDorohucza,gmina Siedliszcze,policja
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 29- letniemu mieszkańcowi gminy Siedliszcze, za kradzież pompy wodnej, wartej blisko 25 tys. zł. Do kradzieży doszło w miejscowości Dorohucza. Z ustaleń policji wynika, że w nocy ze środy na czwartek sprawca skradł pompę wodną o wartości około 25 tysięcy złotych. W trakcie prowadzonych czynności...