Już jutro w kolejnym meczu piłkarze GPTS Avia w ramach XV kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej będą podejmować drużynę Tomasovii z Tomaszowa Lubelskiego. Początek meczu na stadionie przy ul. Sportowej w Świdniku o godz. 13. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszym portalu!!!

logo Avia

W poprzednim III-ligowym sezonie futboliści Avii nie przegrali z Tomasovią. W rundzie jesiennej, 11 października 2014 roku w Świdniku padł remis 2:2, a w rundzie rewanżowej, 9 maja bieżącego roku Tomasovia na własnym boisku uległa żółto-niebieskim 0:3. Bramki w tym ostatnim meczu zdobyli: dwie Bartłomiej Mazurek w 33 i 35 minucie oraz Kacper Krawiec 82 minucie gry.

Tomaszowski Klub Sportowy Tomasovia został założony w 1923 roku. Barwy klubowe to niebiesko-białe. Prezesem klubu jest Pan Dionizy Hałasa, a trenerem Pan Jacek Paszkiewicz. Największy sukcesem w historii klubu z Tomaszowa Lubelskiego było zajęcie 13 miejsca w III lidze w sezonie 2003/2004.

W czternastu meczach bieżącego sezonu piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego zanotowali: 5 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek. W poprzedniej ligowej kolejce Tomasovia na własnym boisku uległa drużynie Orła Przeworsk 0:2, tracąc bramki w 70 i 90 minucie gry. Drużyna trenera Paszkiewicza z dorobkiem 19 punktów oraz ujemnym bilansem bramkowym 14:18 plasuje się na 11 pozycji w tabeli.

Drużyna Avii w dotychczasowych meczach odniosła 5 zwycięstw, zanotowała 2 remisy i 6 porażek. W poprzedniej ligowej kolejce świdniczanie zremisowali w Krośnie z tamtejszymi Karpatami 2:2. Oba gole, w 55 i 59 minucie meczu zdobył Wojciech Białek. Napastnik Avii mając na swoim koncie 13 bramek powadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy III-ligowej grupy lubelsko-podkarpackiej. Avia z dorobkiem 17 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 22:20 zajmuje aktualnie czternastą pozycję w tabeli.

Na czele tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi, po XIV kolejkach spotkań znajduje się Motor Lublin – 30 pkt., druga jest Stal Rzeszów – 28 pkt., a trzecie miejsce zajmują Karpaty Krosno, które zgromadziły 27 pkt.

Jutrzejszy mecz Avii z Tomasovią jako sędzia główny poprowadzi Paweł Smyk z Białej Podlaskiej.

W ramach XV kolejki jutro odbędzie się sześć spotkań, a w nich zagrają:

godz. 12 Hetman Zamość – Chełmianka Chełm

godz. 13 Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski

godz. 13 Polonia Przemyśl – Motor Lublin

godz. 14 Lublinianka Lublin – Stal Rzeszów

godz. 15 Wólczanka Wólka Pełkińska – Sokół Sieniawa

godz. 16 Piast Tuczempy – JKS Jarosław

W niedzielę zostaną rozegrane pozostałe trzy mecze, a w nich zagrają:

godz. 13 Lewart Lubartów – Resovia Rzeszów

godz. 14 Orzeł Przeworsk – Izolator Boguchwała

godz. 15 Orlęta Radzyń Podlaski – Karpaty Krosno

Do zakończenia jesieni piłkarze Avii mają jeszcze do rozegrania pięć spotkań wyznaczonych ligowym terminarzem.

XVI kolejka (sobota 31 października godz. 13)

Izolator Boguchwała – Avia Świdnik

XVII kolejka (sobota 7 listopada godz. 12)

Avia Świdnik – JKS Jarosław

XVIII kolejka (środa 11 listopada godz. 12)

Avia Świdnik – Stal Rzeszów

XIX kolejka (niedziela 15 listopada godz. 14)

Sokół Sieniawa – Avia Świdnik

Termin przełożonego meczu XIII kolejki: Avia – Motor Lublin został wyznaczony na sobotę 21 listopada na godz. 13.

JacK

Jacek KosierbSPORTAvia Świdnik,III liga,piłka nożna
Już jutro w kolejnym meczu piłkarze GPTS Avia w ramach XV kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej będą podejmować drużynę Tomasovii z Tomaszowa Lubelskiego. Początek meczu na stadionie przy ul. Sportowej w Świdniku o godz. 13. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszym portalu!!! W poprzednim III-ligowym sezonie futboliści Avii...