Hala Sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na pierwszych Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość w judo zgromadziła bardzo liczną rzeszę zawodników i zawodniczek z całego regionu. Uczniowski Klub Judo „Legion” Zamość, będący organizatorem zmagań był bardzo mile zaskoczony ilością kibiców i widzów, którzy pojawili się, aby dopingować swoich zawodników. Dla niektórych była to arena pierwszych zmagań w ich rozpoczynającej się karierze zawodniczej, a dla większej części sprawdzian formy w nowym roku startowym. Team Klubu Judo REI Świdnik przybył do Zamościa w szesnastoosobowym składzie. Wszyscy nasi „wojownicy” pokazali jak należy walczyć. Toczone przez nich pojedynki potwierdziły, iż pot przelewany na treningach przynosi zamierzone efekty.

– Na naszych zajęciach treningowych był spory progres zwłaszcza jeżeli chodzi o technikę jak również i kondycję, czego efektem były bardzo zacięte i emocjonujące walki stoczone w wielu przypadkach z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. Widzimy, że nasi podopieczni „odrobili lekcje” i zdali w stu procentach egzamin jakim był start w zamojskim turnieju. Założenia taktyczne zostały zrealizowane i okazały się trafne, co napawa bardzo dużym optymizmem przed dalszą pracą z naszymi małymi samurajkami i samurajami. Na słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy – przyznali Rafał Poniewozik i Andrzej Kukulski, trenerzy Klubu „REI” Świdnik.

Złote medale wywalczyli: Iga Łobińska – najstarsza zawodniczka świdnickiego „REI-a”, która zdeklasowała swoją kategorię wagową wygrywając wszystkie walki przed czasem i wszystkie stoczone z chłopcami, czym zasługuje na jeszcze większe słowa uznania. Amelka Piekarczyk młoda, ale już dosyć doświadczona zawodniczka również nie dała szansy swoim rywalom. Konrad Sadkowski, który po bardzo emocjonujących walkach zasłużenie wywalczył złoty „krążek”.

Srebrne medale w swoich kategoriach wagowych oraz wiekowych bo bardzo dojrzałych potyczkach zdobyli: niezawodny ja zwykle Wiktor Sadkowski, Weronika Berbeć oraz Szymon Smerecki.

Na trzecich lokatach bo bardzo dobrych walkach, dla niektórych pierwszych w ich karierze zawodniczej, z brązowymi medalami uplasowali się – Kajetan Kuczyński, Aleks Jonko, Kacper Leziak, Kacper Klimek, Anastasiia Babiichuk, Szymon Łukasiewicz, Michał Król, Marcel Kowalewski i Krzysztof Jarosz.

– Bardzo dziękujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za bardzo dobrą postawę i włożoną prace w przygotowania do występu na tych zawodach. Jesteśmy z Nich wszystkich naprawdę bardzo dumni – dodali trenerzy świdnickiego Klubu Judo „Rei”.

KJ „REI” Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/judo-1024x612.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/judo-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTjudo,Klubu Judo „Rei”,Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość w judo,Zamość
Hala Sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na pierwszych Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość w judo zgromadziła bardzo liczną rzeszę zawodników i zawodniczek z całego regionu. Uczniowski Klub Judo „Legion” Zamość, będący organizatorem zmagań był bardzo mile zaskoczony ilością kibiców i widzów, którzy pojawili się, aby dopingować swoich zawodników. Dla...