Wiaty rowerowe przed wszystkimi szkołami w Świdniku zostały nominowane w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. To pomysł stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.

Konkurs ma na celu wskazanie najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. Projektów, które pokazują, że budżet to nie tylko budowa chodnika czy parkingu. Promowane są inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie i możliwe do powielenia w innych miastach- Pomysł na inicjatywę zrodził się po naszych badaniach nad natężeniem ruchu rowerowego, które odbywały się w 12 miejscach miasta, wtedy też zauważyliśmy, że do każdej ze szkół dojeżdża codziennie od 75 do 150 uczniów na rowerach, ale nie mają gdzie ich przypiąć, a typowe stojaki tzw. „wyrwikółka” pozwalają, co prawda przypiąć jednoślad, ale nie gwarantują ani bezpieczeństwa, ani żadnej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Natomiast w warunkach gdzie nie było nawet takich stojaków, uczniowie przypinali swoje rowery do bram i słupów oraz znaków drogowych- wyjaśnia Sebastian Gała.
Od wielu lat stowarzyszenie promuje jazdę na rowerze, jako alternatywny środek transportu i aktywny tryb życia. Jak zauważają członkowie ŚMDR, miasto otwiera się na nowoczesne rozwiązania oraz na przyjazną dla jej użytkowników małą infrastrukturę. Dlatego też nakręcili kilkuminutowy filmik, promujący wiaty rowerowe i miasto Świdnik. Proszą także o wsparcie inicjatywy w konkursie- Prosimy o udostępnienie oraz zachęcamy do głosowania na naszą inicjatywę, „Mieszkam Tu – Mądre Pomysły na mądre miasto” – zagłosuj na nas!

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/wiaty.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/wiaty-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTMieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto,Świdnik Miasto Dla Rowerów
Wiaty rowerowe przed wszystkimi szkołami w Świdniku zostały nominowane w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. To pomysł stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów. Konkurs ma na celu wskazanie najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. Projektów, które pokazują,...