architecture-15505_960_720Można odnieść ważenie, że nowy Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest jak przysłowiowy Janosik. Bogatym zabiera, a biednym daje. Czy tak może być w przypadku kopalni węgla w Bogdance. Wiceminister chce ratować śląskie kopalnie kosztem Bogdanki!

Problem zapoczątkowała kontrowersyjna wypowiedz wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, który zajmuje się restrukturyzacją śląskich kopalni.

– Nie wykluczam, że możliwe byłoby wprowadzenie do KHW, który w przyszłości miałby działać pod marką Polski Holding Węglowy, nie jednego, a dwóch inwestorów, którzy oprócz zaangażowania kapitałowego mogliby wnieść do nowego podmiotu inne swoje aktywa. Jeśli mowa o Enei, to mam tu na myśli kopalnię Bogdanka, należącą do poznańskiego koncernu – dodał wiceminister energii w wywiadzie dla magazynu „Solidarność Górnicza”

 

 

 

Po tej wypowiedzi z 23 marca notowania akcji Bogdanki na warszawskiej giełdzie zastraszająco spadły i nadaj utrzymują tendencję zniżkowa.

wykres

Źródło: http://www.biznesradar.pl/notowania/BOGDANKA#1m_lin_lin

W poniedziałek w Łęcznej europoseł Krzysztof Hetman zorganizował konferencję prasową, spotkanie było reakcją na wypowiedz ministra Tobiszowskiego i niepokój jaki powysyłał wśród załogi kopalni w Bogdance.  W konferencji uczestniczyli również starosta łęczyński Roman Cholewa, radny wojewódzki Krzysztof Bojarski oraz burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski i wójtowie gmin z powiatu łęczyńskiego.
W Obronie Bogdanki: uczestnicy konferencji napisali list do rządu i lubelskich parlamentarzystów PiS, w którym czytamy „Kategorycznie sprzeciwiamy się przymusowej „składce” na ratowanie śląskich kopalń przez głównego udziałowca L W Bogdanka S.A. jakim jest Enea S.A. Nasza kopalnia nie może być przysłowiową kroplówką dla upadającego holdingu.” – czytamy w liście

– Jestem za ratowaniem Śląskich kopalń, ale nie kosztem Bogdanki. Poprzedni rząd doprowadził do tego, że Skarb Państwa poprzez Eneę przejął kontrolę nad Bogdanką, żeby teraz pieniądze wyprowadzać na Śląsk. Bogdanka potrzebuje pieniędzy na rozwój – informował europoseł Krzysztof Hetman (PSL) i oddaje – PiS zdobył na Lubelszczyźnie ponad 50 proc., głosów, ma ponad 20 parlamentarzystów z lubelskiego. W gabinecie pani premier Szydło jest ponad 100 ministrów i wiceministrów i tylko dwóch z Lubelskiego. To, Tylko świadczy o wielkiej sile i skuteczności regionalnego PiS. Bogdanka jest najbardziej rentowną kopalnią węgla kamiennego w Polsce. Pomimo tego, że działa na trudnym rynku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/architecture-15505_960_720.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/architecture-15505_960_720-300x300.jpgWTRAKTUALNOŚCIBogdanka,KHW,kopalnia węgla kamiennego,Krzysztof Hetman,PiS,PSL
Można odnieść ważenie, że nowy Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest jak przysłowiowy Janosik. Bogatym zabiera, a biednym daje. Czy tak może być w przypadku kopalni węgla w Bogdance. Wiceminister chce ratować śląskie kopalnie kosztem Bogdanki! Problem zapoczątkowała kontrowersyjna wypowiedz wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, który zajmuje się restrukturyzacją śląskich kopalni. - Nie...