1Na placu Konstytucji 3 maja trwają uroczystości związane z obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Powiecie Świdnickim. Dziś, w dniu gnieźnieńskich obchodów jubileuszu, w Świdniku na mieszkańców powiatu czeka moc niezwykłych atrakcji!

Obchody rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela, skąd kolorowy korowód przemaszerował na Plac Konstytucji.

Powiat Świdnicki w Świdniku wraz z grupą rekonstrukcyjną jak też szkołami: I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku i Zespołem Szkół nr 1 w Świdniku zaplanowali: inscenizacje – zaślubin Mieszka z Dobrawą i Chrztu Mieszka, stoiska 3rzemieślnicze, możliwość degustacji dań prawdziwie staropolskiej kuchni np. tradycyjnej zupy z pokrzyw, a także tańce, konkursy, pokazy jazdy konnej i dzielności bojowej wojów i rycerzy, obrzędy związane z powitaniem wiosny, zabawa przy ognisku, a na koniec przewidziane są pokazy ogni. Imprez potrwa do 21.00.

Rangę powiatowych obchodów tej wyjątkowej rocznicy docenili znamienici goście.

Przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, duchownych 6oraz przedstawicieli instytucji oświatowych i kulturalnych powitał serdecznie starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.

Już wkrótce kolejna fotorelacja

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/1-1-1024x681.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/1-1-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCI
Na placu Konstytucji 3 maja trwają uroczystości związane z obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Powiecie Świdnickim. Dziś, w dniu gnieźnieńskich obchodów jubileuszu, w Świdniku na mieszkańców powiatu czeka moc niezwykłych atrakcji! Obchody rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela, skąd kolorowy korowód przemaszerował na Plac Konstytucji. Powiat Świdnicki w...