Bezpłatne badania i spotkania z ekspertami – na to mogą liczyć ci, którzy odwiedzą lubelski ZUS podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się w środę, 18 maja.

Eksperci będą czekać na niepełnosprawnych i ich bliskich w sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przy ul. Zana 36 w Lublinie. Dyżury potrwają od godz. 9.00 do 14.00. Zainteresowani skorzystają z porad: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin, Miejskiego Urzędu Pracy i oczywiście ZUS-u. Będzie można dopytać o sanatoria, renty, pomoc finansową dla niepełnosprawnych, refundacje do przedmiotów ortopedycznych i dotacje na założenie firmy.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy zmierzą chętnym ciśnienie, zbadają poziom cukru we krwi. Będą również doradzać, jak prowadzić zdrowy styl życia i ustrzec się przed rakiem piersi. Z pomocą specjalnego fantomu będzie można nauczyć się, jak samodzielnie wykonać badanie piersi.

ZUS przygotował również spotkanie dla organizacji i stowarzyszeń, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z ofertą, jaką lubelskie instytucje mają dla niepełnosprawnych. Spotkanie odbędzie się w lubelskim ZUS-ie przy ul. Zana 36A. Początek o godzinie 11.00.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/disabled-1050260__180.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/disabled-1050260__180.jpgredAKTUALNOŚCIBezpłatne badania i spotkania z ekspertami,Dzień Osób Niepełnosprawnych,lubelski ZUS
Bezpłatne badania i spotkania z ekspertami – na to mogą liczyć ci, którzy odwiedzą lubelski ZUS podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się w środę, 18 maja. Eksperci będą czekać na niepełnosprawnych i ich bliskich w sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przy ul. Zana 36 w Lublinie. Dyżury potrwają...