maturaZnamy już tematy tegorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego, na poziomie podstawowym. Tuż przed południem pytaliśmy maturzystów ze świdnickiego ” Bronka”, co sprawiło im najwięcej trudności. W tym roku musieli poradzić sobie z ” Dziadami”, ” Lalką” i wierszem Herberta.

Około południa zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, obowiązkowy dla wszystkich abiturientów. Rozpoczął się po godzinie 9.00, trwał 170 minut.
–  „Czy warto kochać, mimo że miłość wiąże się z cierpieniem” na podstawie IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza, to sprawiło mi najwięcej trudności podczas matury z języka polskiego- relacjonuje Karolina. Zupełnie przeciwnego zdania był maturzysta Bartłomiej, który bardziej od języka polskiego obawia się egzaminu z matematyki- Nie sprawdziły się przewidywania, co do tegorocznych tematów. Typowaliśmy, że będzie ” Pan Tadeusz”, zamiast tego były ” Dziady” i ” Lalka”- narzeka Krzysztof. Jednak niektórzy byli zadowoleni- Jeśli jutro będzie tak, jak dzisiaj z pewnością zdam. Dla mnie były to moje ulubione lektury- chwali Kamila. Z maturą w ” Bronku” zmierzyło się dzisiaj blisko 90 maturzystów. W całej Polsce ok. 283 tys. absolwentów liceów i techników. Do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie dotarły informacje o żadnych nieprawidłowościach przy przeprowadzaniu matury z polskiego. Jutro egzamin z matematyki, trzymamy kciuki.

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/Sequence-01.00_01_07_13.Still002-1024x576.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/Sequence-01.00_01_07_13.Still002-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJABronek Świdnik,Herbert,I LO w Świdniku,IV część Dziadów,Lalka
Znamy już tematy tegorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego, na poziomie podstawowym. Tuż przed południem pytaliśmy maturzystów ze świdnickiego ' Bronka', co sprawiło im najwięcej trudności. W tym roku musieli poradzić sobie z ' Dziadami', ' Lalką' i wierszem Herberta. Około południa zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego...