20 maja zakończył się projekt edukacyjny „Świdnik w Unii Europejskiej – Unia Europejska w Świdniku”. Konkurs został przygotowany i zrealizowany przez nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego E. Derek i J. Siembidę. Honorowy patronat nad projektem objął Starosta Powiatu Świdnickiego – Dariusz Kołodziejczyk. W uroczystości brali udział uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych powiatu oraz I LO.

Projekt składał się z 2 części: XI Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla gimnazjalistów powiatu świdnickiego oraz XII Eurolicealiady.

Do konkursu dla gimnazjalistów przystąpiło 16 uczniów. Zwycięzcami zostali :

1 miejsce. Mikołaj Kuterek – Gimnazjum nr 3 w Świdniku – opiekun A. Czerwińska,

2 miejsce. Łukasz Pawlak – Gimnazjum nr 1 w Świdniku – opiekun R. Piątkiewicz,

3 miejsce. Agata Cieślik – Gimnazjum w Mełgwi – opiekun D. Tarnas.

Ideą konkursu EuroLicealiada jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań uczniów historią i geografią krajów Europy. Czteroosobowe drużyny przygotowały prezentacje 10 wybranych państw Europy: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii, Bułgarii, Hiszpanii, Polski, Włoch, Francji, Grecji i Holandii. W tym roku zespoły po raz pierwszy były oceniane nie tylko przez jury, ale także przez wszystkich uczniów, którzy głosowali na trzy najlepsze według nich drużyny. Zwycięzcami zostali:

I miejsce. Grecja: Natalia Karpiuk, Katarzyna Kuperska, Iga Blicharz, Anna Jarząbek,

II miejsce. Polska: Ola Wójcik, Iga Kulig, Patryk Sidor, Jakub Jakimiuk,

III miejsce. Holandia: Bartosz Sterniczuk, Jakub Budzyński, Piotr Solski, Nikola Kasperska.

Nagroda specjalna Wydziału Politologii UMCS reprezentowanego przez dr L. Węgrzyn–Odziobę z Zakładu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii UMCS – Wielka Brytania: Aleksander Kowalczyk, Ada Skowrytko, Adam Bociąg, Szymon Kobiałka.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsora i Honorowego Patrona projektu Starostę Powiatu Świdnickiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

(I LO w Świdniku)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/DSC_0227-1024x685.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/DSC_0227-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKADariusz Kołodziejczyk,EuroLicealiada,I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,Starosta Powiatu Świdnickiego,Unia Europejska
20 maja zakończył się projekt edukacyjny „Świdnik w Unii Europejskiej – Unia Europejska w Świdniku”. Konkurs został przygotowany i zrealizowany przez nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego E. Derek i J. Siembidę. Honorowy patronat nad projektem objął Starosta Powiatu Świdnickiego – Dariusz Kołodziejczyk. W uroczystości brali udział...