Dostałeś zaproszenie na spotkanie o dziedziczeniu składek od firmy, która twierdzi, że współpracuje z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych? Bądź ostrożny. To może być próba wyłudzenia danych osobowych.

Do Zakładu docierają sygnały o spotkaniach w sprawie zasad dziedziczenia składek z drugiego filaru emerytalnego. Ich organizatorzy sugerują, że współpracują z ZUS. Proszą uczestników m.in. o podanie danych osób bliskich uprawnionych do dziedziczenia składek. – Do naszych klientów dzwonią również osoby podszywające się pod pracowników Zakładu. Proponują spotkanie, żeby sprawdzić dokumenty dotyczące składek emerytalnych – dodaje Dorota Kapica, naczelnik Wydziału Ubezpieczeń i Składek w lubelskim ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność, bo nie prowadzi tego typu akcji. Instytucja nie współpracuje z żadnymi firmami w zakresie informowania o dziedziczeniu składek. Przekazane podczas takich spotkań dane osobowe mogą więc zostać wykorzystane ze szkodą dla klientów.

Wszyscy zainteresowani informacjami o dziedziczeniu składek emerytalnych, mogą uzyskać je za darmo, w ZUS-ie. Instytucja zaprasza do swoich placówek i skorzystania z infolinii pod numerem 22 560 16 00. Można też napisać mejla na adres cot@zus.pl.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/15045408377a1945ae0eeaaa1e2ba44d.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/15045408377a1945ae0eeaaa1e2ba44d-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIROZMAITOŚCIZ Krajudane osobowe,fałszywy pracownik ZUS,ZUS
Dostałeś zaproszenie na spotkanie o dziedziczeniu składek od firmy, która twierdzi, że współpracuje z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych? Bądź ostrożny. To może być próba wyłudzenia danych osobowych. Do Zakładu docierają sygnały o spotkaniach w sprawie zasad dziedziczenia składek z drugiego filaru emerytalnego. Ich organizatorzy sugerują, że współpracują z ZUS. Proszą uczestników...