68-90097Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci świdnickiej drogówki wspólnie ze służbą drogową interweniowali na trasie krajowej 12/17.

W miejscowości Janówek pomiędzy ekranami trasy szybkiego ruchu „spacerowała” samica łosia – klępa. Ważące ok. 300 kg zwierzę płoszone przez przejeżdżające pojazdy zachowywało się bardzo nerwowo. W pewnym momencie zwierzę przestraszyło się i wbiegło pomiędzy jadące pojazdy. Przebiegając przez cztery pasy obu kierunków trasy zatrzymało się na porośniętym krzakami ogrodzeniu jednej z posesji w Wierzchowiskach.

Na miejsce wezwany został lekarz weterynarii. Klępa została farmakologiczne uśpiona, a potem przy pomocy strażaków i ich sprzętu została wydobyta z zarośniętego pobocza.

Skutki tego zdarzenia mogły mieć tragiczny obrót. Policjanci przez cały czas zabezpieczali miejsce zdarzanie by nie doszło do wypadku.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/68-90097.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/68-90097-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIJanówek,KPP Świdnik,łoś,łoś na ekspresówce
Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci świdnickiej drogówki wspólnie ze służbą drogową interweniowali na trasie krajowej 12/17. W miejscowości Janówek pomiędzy ekranami trasy szybkiego ruchu „spacerowała” samica łosia – klępa. Ważące ok. 300 kg zwierzę płoszone przez przejeżdżające pojazdy zachowywało się bardzo nerwowo. W pewnym momencie zwierzę przestraszyło się i wbiegło...